piątek, 18 października 2024 r.

imieniny:Hanny, Klementyny, Łukasza

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Wejherowie, podczas którego podziękowano odwołanym członkom oraz wręczono akty powołania nowym przedstawicielom rady. Spotkanie było także okazją do zapoznania się z bieżącą sytuacją na lokalnym rynku pracy.

Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek wręczył akty powołania dwóm nowym członkom Powiatowej Rady Rynku Pracy. Do jej składu dołączyli: Iwona Szczygieł i Marcin Drewa – Członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego, którzy zajmować się będą problematyką rynku pracy.

Bardzo się cieszę, że dołączacie Państwo do składu Rady. Powiatowa Rada Rynku Pracy jest ważnym organem, który wspiera działania mające na celu aktywizację zawodową i integrację na lokalnym rynku pracy – powiedział wręczając akty powołania Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Włodarz podziękował także członkom, którzy zakończyli pracę w Radzie - Łucji Słowikowskiej i Dariuszowi Rytczakowi.

Podczas spotkania wybrano także wiceprzewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy, którą została Stanisława Kierznikowicz oraz przekazano informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie wejherowskim.

W trakcie posiedzenia zaopiniowano również zmiany w podziale środków Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w 2024 r.