piątek, 18 października 2024 r.

imieniny:Hanny, Klementyny, Łukasza

Powiatowy Ośrodek Dokumentacji wśród najlepszych w kraju

Powiat Wejherowski zajął drugie miejsce w plebiscycie użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK na najlepszy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Podczas Konferencji Technicznej w Jachrance koło Warszawy, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w plebiscycie użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK na „Najlepszy PODGiK”. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wejherowie zajął drugie miejsce. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę, wymienić można m.in. automatyzację obsługi zgłoszonych prac, płatności internetowe oraz terminy załatwiania spraw.Technologia iGeoMap/ePODGiK służąca do internetowego zgłaszania prac geodezyjnych i automatycznego przygotowania dla nich odpowiednich materiałów z zasobu, funkcjonuje w Polsce od wielu lat. Powiat Wejherowski uruchomił usługę w 2008 r. i był jednym z pierwszych powiatów w kraju. W ciągu tych lat systematycznie wzrastała liczba prac geodezyjnych zgłaszanych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem usługi iGeoMap/ePODGIK.