czwartek, 25 lipca 2024 r.

imieniny:Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

21°

Jubileusz 50-lecia szkoły medycznej w Wejherowie

Jubileusz 50-lecia szkoły medycznej w Wejherowie

Wejherowski „Medyk”, czyli Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. W ciągu półwiecza placówka wykształciła kilka tysięcy słuchaczy do pracy w zawodach medycznych w podmiotach i instytucjach zajmujących się szeroko rozumianą ochroną i promocją zdrowia.

Historia szkoły rozpoczęła się w 1974 r. Na przestrzeni lat placówka przeszła wiele przemian organizacyjnych, zmieniała się nazwa szkoły oraz siedziby. Szkoła funkcjonowała jako: Liceum Medyczne, Medyczne Studium Zawodowe, Zespół Szkół Medycznych oraz Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych. W 2013 r. placówka przeszła pod opiekę Powiatu Wejherowskiego i zmieniła nazwę na Powiatowy Zespół Szkół Policealnych. Pierwsza siedziba szkoły mieściła się w budynku obecnego I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego. Później została przeniesiona na ulicę 3 Maja, do budynku, gdzie obecnie funkcjonuje Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Od 11 lat szkoła kształci swoich słuchaczy przy ul. Dworcowej. W 1984 r. placówka otrzymała imię profesora Zdzisława Kieturakisa, wybitnego chirurga, współtwórcy gdańskiej Akademii Medycznej i wychowawcy wielu pokoleń lekarzy.

Słowa podziękowania kieruję do byłych i obecnych pedagogów za trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy i umiejętności, kształtowanie systemu wartości młodych ludzi oraz budowanie pięknej tradycji placówki. Dzięki Państwa pracy szkołę kończą wszechstronnie przygotowani absolwenci, którzy z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy – powiedział podczas jubileuszu Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnień i podsumowań, a także planów i życzeń na przyszłość. Uroczysta gala była również okazją do nagrodzenia zasłużonych pracowników szkoły. Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek wręczył nagrodę starosty Dyrektorowi placówki Waldemarowi Skrzyneckiemu oraz Wicedyrektor Beacie Pałuckiej Podziękowania za 50-lecie pracy zawodowej odebrał ponadto Franciszek Sychowski, nauczyciel Wejherowskiego Medyka. Podczas wydarzenia nagrody odebrali także najlepsi słuchacze.

Szkoła się zmieniała, zmienił się charakter zawodów, których nauczamy. Obecnie kształcimy nie tylko w zawodach okołomedycznych, ale także takich które z medycyną nie mają za dużo wspólnego. Oczywiście będziemy reagować na potrzeby rynku i wprowadzać te kierunki, które będą potrzebne.  Życzyłbym sobie, aby szkoła nadal się pięknie rozwijała, żebyśmy cieszyli się zainteresowaniem słuchaczy i kształcili dla społeczeństwa – mówił Dyrektor PZSP Waldemar Skrzynecki.

Podczas uroczystości w siedzibie szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę, którą ufundowali absolwenci placówki.

W uroczystości udział wzięli samorządowcy, radni, społeczność szkolna, absolwenci oraz dyrektorzy placówek oświatowych w tym: Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek, Wicestarosta Wejherowski Witold Reclaf, członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Iwona Szczygieł i Marcin Drewa.

Obecnie Powiatowy Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie to nowoczesna placówka edukacyjna, która kształci słuchaczy na kierunkach takich jak: opiekun osoby starszej, technik masażysta, higienistka stomatologiczna, asystent osoby niepełnosprawnej, technik elektroradiolog, opiekunka środowiskowa, technik usług kosmetycznych, florysta czy podolog.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności