czwartek, 25 lipca 2024 r.

imieniny:Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

21°

Rozpoczyna się rozbudowa drogi powiatowej Kielno – Kowalewo

Rozpoczyna się rozbudowa drogi powiatowej Kielno – Kowalewo

Rusza rozbudowa pierwszego odcinka drogi powiatowej Kielno – Kowalewo o długości 650 m na terenie gminy Szemud. Droga przejdzie kompleksową modernizację. Zadanie będzie realizowane w ramach dofinansowania ze środków rządowych.

Dzięki współpracy Powiatu Wejherowskiego i Gminy Szemud rozpoczyna się długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa drogi powiatowej między Kielnem a Kowalewem. Droga o długości blisko 6 km, ze względu na koszty prowadzona będzie etapami. Zarząd Powiatu Wejherowskiego wziął udział w podpisaniu umowy na rozbudowę pierwszego odcinka tej drogi.

– Wartość zadania to 6,8 mln zł, z czego 50 procent stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część zostanie pokryta z budżetu Powiatu Wejherowskiego i Gminy Szemud. Prace potrwają 7 miesięcy – mówi Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Przebudowa polegać będzie m.in. na wymianie i wzmocnieniu podłoża oraz poszerzeniu pasa drogowego.

Będzie to całkiem nowa droga z nawierzchnią asfaltową, z ciągiem pieszo-rowerowym. Inwestycja zakłada również budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Można powiedzieć, że będzie to pełna infrastruktura drogowa mówi Wicestarosta Wejherowski Witold Reclaf.

Zakres robót obejmuje również budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwski Dwór oraz dwóch zatok autobusowych. Ponadto przebudowane zostaną instalacje teletechniczne i podziemne linie wodociągowe, a także doświetlone przejścia.

Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku realizowana będzie przebudowa drugiego odcinka drogi powiatowej Kielno Kowalewo. Powiat Wejherowski złożył już wniosek o dofinansowanie kolejnego odcinka.

Warto dodać, że na terenie gminy Szemud zakończył się remont drogi powiatowej Rębiska – Leśno o długości 1,8 km, która realizowana była przy wsparciu  środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach zadania położono nową nawierzchnię asfaltową oraz wykonano pobocza, co poprawiło bezpieczeństwo kierujących. Łączny koszt projektu to blisko 1,7 mln zł.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności