czwartek, 25 lipca 2024 r.

imieniny:Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

21°

Ulica Pomorska w Gniewinie zostanie przebudowana

Ulica Pomorska w Gniewinie zostanie przebudowana

Rozpoczyna się kolejna ważna inwestycja drogowa na terenie powiatu wejherowskiego. Chodzi o przebudowę ulicy Pomorskiej w Gniewinie. Wartość zadania to blisko 4 mln zł.

Prace prowadzone będą na blisko kilometrowym odcinku drogi powiatowej, od skrzyżowania z ulicą Szkolną do skrzyżowania z Osiedlem Kaszubskim w Gniewinie. To następne zadanie drogowe, które będzie realizowane przy wsparciu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Warto dodać, że dofinansowanie w ramach tego projektu wynosi aż 98% wartości zadania.

Dobra infrastruktura drogowa to jeden z czynników, który wpływa na jakość życia mieszkańców. Przed nami kolejna inwestycja drogowa, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komunikacji na terenie powiatu wejherowskiego – podkreśla Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Jak zaznacza Wójt Gminy Gniewino Wioletta Majer-Szreder, ulica Pomorska jest wizytówką Gniewina, dlatego inwestycja wpłynie korzystnie na wizerunek gminy i bezpieczeństwo mieszkańców.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie. Przebudowane zostaną zjazdy na posesję oraz powstanie parking przy budynku filii Urzędu Gminy. Prowadzone będą również prace podziemne przy budowie sieci kanalizacji deszczowej – mówi Dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego Robert Lorbiecki.

Ponadto w ramach zadania powstaną wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych, na których zostanie zamontowane oświetlenie doświetlające.

Prace rozpoczną się w sierpniu br. i potrwają sześć miesięcy. Przewidywany czas zakończenia zadania to styczeń 2025 r.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności