wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Kolejny etap przebudowy PZS nr 1 w Wejherowie

Rusza trzeci etap przebudowy i nadbudowy budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Zakres prac obejmie m.in. wymianę okien, docieplenie ścian oraz nadbudowę pomieszczenia, które zostanie zaadoptowane na siłownię. Łączny koszt zadania to blisko 3 mln zł.

Rozpoczyna się kolejny etap prac w PZS nr 1 w Wejherowie, w skład którego wchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego. Właśnie została podpisana umowa z wykonawcą na nadbudowę łącznika między budynkiem głównym szkoły a salą gimnastyczną oraz wykonanie innych prac remontowych.

– W tym łączniku powstanie nowe pomieszczenie i będzie to siłownia, którą nasi uczniowie będą wykorzystywać między innymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W szkole od dłuższego czasu była taka potrzeba, ponieważ mamy coraz więcej uczniów, w zeszłym roku było ich 900. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na dworze, w obiektach sportowych zewnętrznych. Siłownia ma nam pomóc uatrakcyjnić zajęcia i uaktywnić młodzież podczas jesiennych i zimowych miesięcy – mówi Dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Katarzyna Bojke.

Oprócz nadbudowy będą wykonane również inne prace. Przeprowadzona zostanie termomodernizacja, czyli docieplenie ścian budynku oraz remont dachu sali gimnastycznej wraz z montażem wentylacji. Ponadto wymienione zostaną okna w tej części szkoły, w której pozostała jeszcze stara stolarka okienna.

Łączna wartość projektu to ponad 2,7 mln zł. Środki pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego. Przewidywany czas realizacji zadania to osiem miesięcy – wyjaśnia Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Teren budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczęły się prace, które potrwają do marca 2025 r.