wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Dofinansowanie dla Wydziału Geodezji

Powiat Wejherowski otrzymał dotację w wysokości 82 tys. zł z budżetu Województwa Pomorskiego na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania, niezbędnego do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych.

Pozyskane środki pozwolą na poprawę funkcjonowania Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego Wejherowie poprzez zakup nowych komputerów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Składam serdeczne podziękowania Wydziałowi Geodezji za skuteczne pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania na realizację zadań wydziałowych oraz poprawę infrastruktury informatycznej wydziału – powiedział Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Otrzymane środki stanowią 100% wartości zadania w ramach którego zostanie zakupiony sprzęt informatyczny i oprogramowanie, niezbędne do prowadzenia spraw z zakresu ochrony gruntów rolnych oraz zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów.

Warto dodać, że Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego w Wejherowie w 2023 r. wydał: 5035 map do celów informacyjnych, 9427 zgłoszeń prac geodezyjnych, 8795 wypisów i wyrysów, 1982 uzgodnień oraz 1080 decyzji o wyłączeniu z produkcji rolniczej.