wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Nauczyciele z powiatowych szkół odebrali awanse zawodowe

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pedagogom z jednostek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wejherowski.

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 27 nauczycieli zatrudnionych w powiatowych szkołach i placówkach oświatowych odebrało akty nadania. Nauczyciele pozytywnie zdali egzamin przed Powiatową Komisją Egzaminacyjną i decyzją Zarządu Powiatu Wejherowskiego uzyskali awans zawodowy.

Nominacje na stopień nauczyciela mianowanego wręczyli: Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek oraz Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Iwona Szczygieł.

– Otrzymanie stopnia nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem drogi zawodowej, który podwyższa status zawodowy i otwiera drogę do uzyskania tytułu nauczyciela dyplomowanego. Serdecznie gratuluję i życzę dalszego rozwoju oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech zdobyte doświadczenie i wiedza przyczyniają się do jeszcze lepszej edukacji młodego pokolenia – powiedział Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Podczas wydarzenia pedagodzy złożyli uroczyste ślubowanie i zobowiązali się: rzetelnie pełnić powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej oraz kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych oraz poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Gratulacje nauczycielom złożyli także: Wicestarosta Wejherowski Witold Reclaf oraz Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Marek Budnik.

Warunkiem nadania stopnia nauczyciela mianowanego jest odbycie stażu i uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego nauczyciela, a następnie zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną. Kolejnym stopniem awansu zawodowego nauczyciela jest nauczyciel dyplomowany.