wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Powiatowa inauguracja roku pod znakiem rozbudowy

W Powiatowym Zespole Szkół w Redzie im. Maurycego Mochnackiego odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę placówki, które zostało połączone z Powiatową Inauguracją Roku Szkolnego 2024/2025.

W obecności zaproszonych gości oraz całej społeczności szkolnej PZS w Redzie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę kompleksu 20 klasopracowni do przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących.

Jako osoba odpowiedzialna za edukację w powiecie bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę szkoły, która zbiegła się z rozpoczęciem roku szkolnego. Inwestycja rozpoczęła się na początku tego roku i na razie nie przewidujemy żadnych opóźnień. Koszt zadania to ponad 23 mln zł, z czego 20 mln zł stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu – mówi Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Iwona Szczygieł.

W nowoczesnym, trzykondygnacyjnych obiekcie, który zostanie połączony łącznikiem z budynkiem oddanym w 2019 r., znajdzie się także m.in. gabinet pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego, stomatologa, a także biblioteka multimedialna i pokój nauczycielski. Z myślą o uczniach kierunku technik architektury krajobrazu na dachu budynku powstanie zielony dach oraz przestrzeń, która zostanie efektywnie zagospodarowana. Powstanie laboratorium, szklarnia i pasieka, a na pozostałej części zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna.

W przyszłym roku staniemy się właścicielami bardzo nowoczesnego, świetnie wyposażonego kompleksu edukacyjnego, który będzie odpowiadał wyzwaniom dzisiejszego rynku pracy – powiedziała Dyrektor PZS w Redzie Dorota Nowicka-Klimowicz.
Przewidywany czas zakończenia prac to koniec sierpnia 2025 r.

Wydarzenie zostało połączone z Powiatową Inauguracją Roku Szkolnego 2024/2025. Podczas wystąpienia Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek zaznaczył, że w bieżącym roku szkolnym w powiatowych szkołach uczyć się będzie ponad 8,5 tysiąca uczniów, z czego 1300 to uczniowie klas pierwszych. Z okazji nowego roku szkolnego włodarz złożył również serdeczne życzenia.

– W tym uroczystym dniu Dyrektorom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty życzę wielu sukcesów, zadowolenia i satysfakcji z codziennej pracy, a uczniom jak najlepszych wyników w nauce – powiedział Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Siemaszko, Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek, Wicestarosta Wejherowski Witold Reclaf, Etatowi Członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Iwona Szczygieł, Marek Budnik i Marcin Drewa, radni Rady Powiatu Wejherowskiego – Krystyna Grubba i Kinga Szczepankowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Łukasz Kamiński, Burmistrz Miasta Redy Mateusz Richert, Dyrektor PZS w Redzie Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektorzy i nauczyciele z powiatowych szkół oraz zaproszeni goście.