wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Rozpoczyna się inwestycja drogowa w Gminie Linia

Rusza rozbudowa drogi powiatowej na odcinku Osiek – Tłuczewo na terenie Gminy Linia. Zadanie obejmuje m.in. przebudowę jezdni, skrzyżowań oraz zjazdów. Projekt otrzymał dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej w wysokości blisko 3,5 mln zł.

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek podpisał umowę z wykonawcą, w ramach której zostanie zmodernizowany blisko trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej Osiek – Tłuczewo.

Łączny koszt zadania to 7 mln zł, z czego blisko 3,5 mln stanowi rządowe dofinansowanie. Pozostała kwota zostanie sfinansowana po połowie z budżetu Powiatu Wejherowskiego i Gminy Linia – mówi Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowana i poszerzona wąska obecnie jezdnia do szerokości 6 metrów. Prace obejmą również budowę chodników, skrzyżowań, zjazdów oraz zatok autobusowych. Powstanie kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa, a także oświetlenie. Projekt przewiduje ponadto budowę sieci teletechnicznej oraz przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej.

Nowa inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy mieszkańców Gminy Linia oraz osób przemieszczających się w kierunku Gminy Łęczyce.

Prace drogowe mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2025 r.