piątek, 4 października 2024 r.

imieniny:Edwina, Rosławy, Rozalii

Ponad 5 mln zł na inwestycje dla powiatu

Powiat Wejherowski otrzymał blisko 5,5 mln zł dofinansowania na trzy zadania w ramach  - Programu wspierania inwestycji jednostek samorządu terytorialnego w związku z realizacją kluczowych inwestycji w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej w województwie pomorskim.

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację drugiego etapu rozbudowy drogi powiatowej Kielno – Kowalewo (3 mln zł), przebudowę drogi powiatowej przez miejscowość Strzepcz (2 mln zł) oraz zakup wyposażenia dla szkół prowadzonych przez Powiat Wejherowski (428 160 zł). Otrzymane środki stanowią 80 procent wartości kosztów zadań.

Umowy zostały podpisane w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, a dokumenty swoimi podpisami sygnowali Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek oraz Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Iwona Szczygieł.

Dzięki tym środkom na terenie powiatu wejherowskiego będą realizowane kolejne ważne projekty drogowe, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, a powiatowe placówki edukacyjne zyskają nowoczesne narzędzia dydaktyczne. W ramach programu do naszego samorządu ma trafić łącznie 72 mln zł  – mówi Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Program wspierania inwestycji JST w związku z realizacją kluczowych inwestycji w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej w województwie pomorskim obejmuje swoim zakresem wsparcie inwestycji powiatu: lęborskiego, puckiego, słupskiego oraz wejherowskiego, a także gmin: Choczewo, Gniewino, Krokowa, Lębork, Łęczyce, Łeba, Nowa Wieś Lęborska, Słupsk (gmina wiejska),Wicko, Wejherowo (gmina wiejska) i miasta Wejherowo.  Finansowany jest ze środków budżetu państwa, w formie dotacji celowej. W latach 2024-2028 w ramach programu do pomorskich samorządów ma trafić 250 mln zł.