piątek, 4 października 2024 r.

imieniny:Edwina, Rosławy, Rozalii

Powiat wsparł wejherowski szpital

Powiat Wejherowski przekazał środki finansowe w wysokości 50 tys. zł, które wesprą Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący przy wejherowskim szpitalu. Pieniądze zostaną przeznaczono na doposażenie karetki w wysokospecjalistyczny sprzęt do ratowania życia.

W Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie została podpisana umowa, na mocy której Powiat Wejherowski udzielił dotacji w wysokości 50 tys. zł na zakup specjalistycznej aparatury ratunkowej dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Powiatu Wejherowskiego jest jednym z naszych priorytetów, dlatego staramy się w miarę możliwości wspierać wejherowski szpital – podkreśla Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

W podpisaniu umowy wzięli udział: Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek, Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Iwona Szczygieł i Prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda. Dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Wejherowskiego możliwe będzie doposażenie karetki w specjalistyczną aparaturę medyczną służącą do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych.

Warto zaznaczyć, że Zespoły Ratownictwa Medycznego odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu szybkiej i skutecznej pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia oraz podejmują czynności ratunkowe w warunkach pozaszpitalnych, dlatego tak ważne jest, by ambulanse wyposażone były w wysokospecjalistyczny sprzęt, aby zapewnić pacjentom poczucie bezpieczeństwa, a ratownikom komfort pracy.