wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Blisko 22 miliony złotych dla Powiatu Wejherowskiego na szkolnictwo zawodowe

Dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy, podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli czy doposażenie pracowni szkolnych. Wszystko to będzie możliwe dzięki pozyskaniu przez Powiat Wejherowski blisko 22 mln zł na rozwój szkolnictwa zawodowego. Łączna wartość projektu to 24,2 mln zł.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie projektu edukacyjnego, którego celem jest wzrost jakości kształcenia zawodowego na terenie powiatu wejherowskiego. Dokument swoimi podpisami sygnowali: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wicemarszałek Marcin Skwierawski, Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek, Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Iwona Szczygieł oraz Skarbnik Powiatu Joanna Wojciechowska.

Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 22 mln zł, w latach 2024-2028 w sześciu powiatowych szkołach realizowane będą przedsięwzięcia mające na celu rozwój kształcenia zawodowego. Kluczowym elementem tych działań będzie współpraca z pracodawcami oraz szkołami wyższymi, co przyczyni się do wzrostu kompetencji i lepszego przygotowania absolwentów do dynamicznie rozwijającego się rynku pracypodkreśla Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Iwona Szczygieł, odpowiedzialna za edukację w powiecie.

Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na dostosowanie kierunków kształcenia do zmieniających się potrzeb rynku pracy, uwzględniając branże kluczowe dla gospodarki regionu, wsparcie uczniów w nabywaniu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych, doskonalenie kompetencji nauczycieli i instruktorów przedmiotów zawodowych, doposażenie i unowocześnienie warsztatów szkolnych, wyposażenie pracowni zawodowych, a także na szkolenia oraz praktyki dla uczniów. Działania realizowane będą we współpracy z lokalnymi pracodawcami i szkołami wyższymi.

Projekt skierowany jest do uczniów powiatowych szkół zawodowych i ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz lepsze przygotowanie młodych ludzi do przyszłych wyzwań na rynku pracy.

Otrzymane środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.