czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Radni Powiatu Wejherowskiego wybrali władze powiatu

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego VI kadencji radni Powiatu Wejherowskiego wybrali skład Prezydium Rady oraz Zarządu Powiatu na lata 2018-2023. Starostą Wejherowskim ponownie została Gabriela Lisius. W głosowaniu tajnym jej kandydaturę poparło 24 radnych.

W poniedziałek 19 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Wejherowskiego VI kadencji. Obrady rozpoczął radny senior Bogdan Tokłowicz. Następnie radni wyłonieni w październikowych wyborach samorządowych odebrali nominacje i złożyli ślubowanie.

W tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego Rady Powiatu Wejherowskiego. Został nim Józef Reszke, a  wiceprzewodniczącymi Bogdan Tokłowicz i Genowefa Słowi.

Zdecydowaną większością głosów Starostą Wejherowskim ponownie wybrano Gabrielę Lisius, lidera bezpartyjnego ugrupowania Wspólny Powiat.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim radnym za zaufanie i powierzenie mi funkcji starosty na kolejną kadencję. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i zobowiązanie do dalszej, wytężonej pracy dla dobra powiatu i jego mieszkańców powiedziała po wyborze Gabriela Lisius.

Wicestarostą został Jacek Thiel, który przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję Etatowego Członka Zarządu.

Skład Zarządu Powiatu Wejherowskiego uzupełniono jeszcze o trzech członków. Na funkcję tę zostali wybrani: Ludwik Zegzuła, Jolanta Król i Kazimierz Bistroń.

Skład Rady Powiatu Wejherowskiego na lata 2018-2023: Kazimierz Bistroń, Krzysztof Bober, Tomasz Bujak, Jerzy Conradi, Ewa Daleka, Tomasz Damaszke, Grzegorz Grinholc, Władysław Hirsch, Anna Jakubowska, Anna Jamróz-Szadaj, Marek Kamiński, Jolanta Król, Gabriela Lisius, Ewa Pasieczna, Piotr Pelcer, Witold Reclaf, Józef Reszke, Wojciech Rybakowski, Dariusz Rytczak, Marcin Skulski, Alicja Skwarło, Genowefa Słowi, Łucja Słowikowska, Andrzej Soboń, Jacek Thiel, Bogdan Tokłowicz, Zygmunt Treder, Leszek Winczewski i Ludwik Zegzuła.