poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

imieniny:Hugona, Piotra, Roberty

Efekty realizacji projektu

Projekt trwał od 01.10.2019r. do 30.09.2023r.

Projekt skierowany był do mieszkańców powiatu wejherowskiego. Grupę docelową stanowiło 350 osób zagrożonych/dotkniętych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,  w tym: osoby bezrobotne, bierne zawodowo, osoby niepełnosprawne.

W ramach projektu udzielano usług aktywnej integracji o charakterze społecznym (wsparcie psychologa, terapeuty i innych specjalistów) oraz zawodowym (finansowanie szkoleń/kursów podnoszących kwalifikacje lub nadających kompetencje czy organizacja stażu zawodowego/zatrudnienia subsydiowanego).

Głównym celem projektu było aktywne włączenie oraz zwiększenie szans na zatrudnienie osób i rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Cele projektu zostały osiągnięte w stopniu wyższym niż planowano. Projektem objętych zostało 378 Uczestników, w tym 73 osoby z niepełnosprawnościami. Niewątpliwym sukcesem realizowanego wsparcia jest osiągnięcie ponad dwukrotnie większych od założonych wskaźników rezultatu. Dzięki kompleksowemu wsparciu w projekcie kwalifikacje uzyskało/kompetencje nabyło łącznie 242 Uczestników, a aż 177 Uczestników podjęło zatrudnienie. Wydatki poniesiono na poziomie 93,33% budżetu projektu.

Realizatorem projektu był:

Powiat Wejherowski