czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Jesteśmy liderem projektów unijnych

Samorząd Powiatu Wejherowskiego znalazł się na pierwszym miejscu w Województwie Pomorskim, na liście samorządów realizujących zgodnie z planem projekty, na, które otrzymano unijne dofinansowania.

W Wejherowskim Starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Udział w nim wzięła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracodawcy, uczniowie, a także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie i Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, oraz przedstawiciele urzędu koordynujący projekt.Spotkanie odbyło się w związku z prowadzeniem przez Starostwo Zintegrowanego Projektu Zawodowego.

–Szkoły zawodowe prowadzone przez Powiat Wejherowski zawsze zajmowały wysokie lokaty w ogólnopolskich rankingach, pomimo zmieniającej się sytuacji w kraju nigdy żadnej placówki nie zamknęliśmy, wręcz przeciwnie tworzyliśmy nowe profile zawodowe – mówiła podczas spotkania Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Na tę chwilę Powiat Wejherowski jest liderem w województwie pomorskim, jeśli chodzi o  realizację zadań unijnych. Poziom wykonania wynosi 100 %. Samorząd sprawuje kontrolę nad 33 szkołami ponadpodstawowymi, 19 z nich zajmuje się kształceniem zawodowym, ponadto wśród nich jest 6 szkół branżowych, 5 techników, 7 szkół policealnych, 1 przygotowująca do pracy w zawodzie.

W związku z prowadzonym projektem dzisiaj trwa modernizacja placówek, budowa pomieszczeń do realizacji warsztatów, a także odbywają się szkolenia dla nauczycieli. Powiat inwestuje w szkolnictwo zawodowe, dzięki czemu w przyszłości powstać ma nowoczesna sieć szkół ponadpodstawowych przygotowujących młodzież do wejścia na rynek pracy.