wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bernarda, Biruty, Erwina

Dofinansowanie na budowę powiatowych dróg

Powiat Wejherowski otrzymał blisko 3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dwa zadania drogowe – remont drogi Reda – Gniewowo w Gminie Wejherowo oraz budowę nowego odcinka ulicy Chylońskiej w Koleczkowie w Gminie Szemud.

Remont drogi powiatowej Reda – Gniewowo o długości 1,7 km, przebiegającej przez las będzie polegał na utwardzeniu nawierzchni i wyłożeniu jej płytami IOMB. To kontynuacja zadania rozpoczętego w 2016 r., które zdecydowanie poprawi komunikację mieszkańców Gniewowa, Zbychowa i Nowego Dworu Wejherowskiego oraz Redy.
Drugim zadaniem, które będzie realizowane przy wsparciu środków rządowych jest budowa nowego odcinka ulicy Chylońskiej w Koleczkowie. Powiat Wejherowski zaprojektował tę inwestycję wraz z rondem na drodze wojewódzkiej 218.

– To jest bardzo ważna inwestycja ze względu na powstającą Trasę Kaszubską. Ruch na ulicy Chylońskiej już jest bardzo wzmożony, a po oddaniu trasy na pewno jeszcze wzrośnie. Nowy przebieg ulicy i budowa ronda ten ruch rozładują – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W ramach prac poprowadzony zostanie nowy przebieg ulicy Chylońskiej i wyremontowany stary odcinek.