czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

imieniny:Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Blisko 140 tys. zł dla klubów sportowych z powiatu

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się podpisanie umów promocyjnych z przedstawicielami dziewięciu klubów sportowych z terenu powiatu wejherowskiego.

– Powiat Wejherowski od lat wspiera sport, trenerów i sportowców oraz kluby i organizacje pozarządowe, którym zależy, aby nasze dzieci i młodzież rozwijały się fizycznie. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu to jedno z zadań samorządu. Robimy to w różny sposób, poprzez stypendia dla trenerów i sportowców, dofinansowania zgrupowań, wyjazdów na letnie obozy czy zajęć sportowych oraz dotacje dla klubów zaangażowanych w sportowe wychowanie młodego pokolenia i odnoszących sukcesy sportowe – wyjaśnia Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.

Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazły się: Wejherowski Klub Sportowy „Gryf”, Klub Sportowy „Tytani” Wejherowo, Akademia Piłki Siatkowej Rumia, Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto” Stowarzyszenie Sportowe z siedzibą w Rumi, Stowarzyszenie Wejherowski Klub Bokserski „Gryf”, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z Luzina oraz Rumski Klub Sportowy.