czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Odsłonięcie tablicy Marcina Chabowskiego

Lekkoatleta, maratończyk – Marcin Chabowski dołączył do zasłużonego grona olimpijczyków z terenu powiatu wejherowskiego i znalazł się na ścianie olimpijczyków w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.

To kolejny sportowiec z terenu powiatu wejherowskiego, który dzięki ciężkiej pracy osiągnął znaczące sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej i w zeszłym roku reprezentował kaszubski region na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
– Cieszę się, że spotkaliśmy się, aby odsłonić kolejną tablicę i uhonorować siódmego olimpijczyka z naszego powiatu. W tej szkole postawiliśmy na sport i niech on się rozwija, nie tylko ten zawodowy, ale też amatorski – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.