wtorek, 26 września 2023 r.

imieniny:Cypriana, Justyny, Łucji

18°

Uczniowie PZKS w Wejherowie z wizytą u Pierwszej Damy RP

Uczniowie PZKS w Wejherowie z wizytą u Pierwszej Damy RP
Wychowankowie Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie wraz z pedagogami i Starostą Wejherowskim gościli w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z Małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą.
 
W trakcie wizyty uczniowie chętnie opowiadali o nauce, zajęciach w szkole, zbliżających się egzaminach, wymarzonych kierunkach dalszego kształcenia i planach na przyszłość. Młodzi ludzie podzielili się z Pierwszą Damą swoimi doświadczeniami z zagranicznych praktyk, chętnie mówili o planach wakacyjnych i miejscach, które chcieliby odwiedzić. Podczas spotkania rozmawiano również o sporcie, fotografii i obowiązkach jakie spoczywają na Pierwszej Damie. Pani Prezydentowa była zainteresowana także postępami i osiągnięciami podopiecznych ośrodka oraz wysłuchała opiekunów, którzy opowiedzieli o rozpoczynającej się wkrótce budowie nowego budynku dla wychowanków.
 
To było niezwykłe spotkanie, pełne humoru, wspólnych zdjęć, uścisków oraz radości.
Warto przypomnieć, że to kolejne spotkanie uczniów PZKS w Wejherowie z Panią Prezydentową. W 2020 r. Pierwsza Dama odwiedziła placówkę prowadzoną przez Powiat Wejherowski.
 – Bardzo się cieszymy, że Małżonka Prezydenta RP cały czas interesuje się losami naszych wychowanków i dalszym rozwojem powiatowej placówki – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online