piątek, 14 czerwca 2024 r.

imieniny:Bazylego, Elizy, Justyny

13°

Powiatowa droga Rybno – Rybska Karczma przebudowana

Powiatowa droga Rybno – Rybska Karczma przebudowana
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku od Rybna do Rybskiej Karczmy w gminie Gniewino. W ramach zadania wybudowano ponad 2 km chodnika, powstała nowa nawierzchnia wraz z kanalizacją deszczową, zatoki autobusowe, pętla autobusowa z możliwością zawracania w miejscowości Rybska Karczma, oświetlenie na całej długości inwestycji oraz doświetlono przejścia dla pieszych. Ponadto poprawiono geometrię drogi wraz z budową poboczy kruszywowych, wykonano budowę oraz przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych.
 
Warto wspomnieć, że zadanie zostało zrealizowane przy dużym wsparciu środków zewnętrznych, w tym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2,8 mln zł, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 mln zł oraz środków Powiatu Wejherowskiego i gminy Gniewino, które wyłożyły po 931 tys. zł. Łączny koszt zadania wyniósł 5,7 mln zł.
 
 – Mieszkańcy od dawna wnioskowali o budowę chodnika i zatok autobusowych na tym odcinku drogi. Dzięki wykonanej inwestycji zwiększyło się zdecydowanie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W planach mamy kolejny remont na odcinku Rybska Karczma – Góra w gminie Wejherowo –  mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności