sobota, 20 kwietnia 2024 r.

imieniny:Agnieszki, Amalii, Czecha

Fundusze na przewozy autobusowe

Powiat Wejherowski podpisał umowę z PKS Gdynia oraz powiatami: puckim i lęborskim na utrzymanie lokalnych połączeń autobusowych oraz utworzenie nowych, w ramach dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023.

Po raz kolejny Powiat Wejherowski otrzymał środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na wsparcie transportu zbiorowego, z którego korzystać będą mieszkańcy.

Otrzymaliśmy blisko 6 mln zł na wsparcie 44 linii autobusowych, które będą realizowane na terenie trzech powiatów: wejherowskiego, puckiego i lęborskiego, m.in. na trasie Wejherowo – Białogóra, Wejherowo – Dębki, Wejherowo – Kopalino, Wejherowo – Bojano czy Wejherowo – Lębork przez Linię. Dzięki temu dofinansowaniu i środkom samorządów, mieszkańcy naszego powiatu oraz sąsiednich będą mieli możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia czy instytucji kultury – podkreśla Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej to instrument wsparcia finansowego jednostek samorządu terytorialnego będących organizatorami publicznego transportu zbiorowego.