czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Nagrody dla sportowców i trenerów

Powiat Wejherowski nagrodził 15 trenerów i 51 sportowców za wybitne osiągnięcia sportowe odniesione w 2022 r. W ten sposób samorząd po raz kolejny docenił trud i talent szkoleniowców oraz pracę zawodników, którzy zdobywali najwyższe stopnie podium na mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wejherowskiego z 25 listopada 2011 r. nagrody przyznawane są wyróżniającym trenerom i zawodnikom, którzy w roku poprzedzającym uzyskali wysokie wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Podczas wydarzenia nagrodzono wyróżniających się szkoleniowców oraz  sportowców z terenu powiatu wejherowskiego, którzy odnieśli znaczące sukcesy w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, triathlon, pływanie, jazda konna, żeglarstwo, koszykówka, badminton, tenis, radiojachting, kickboxing, biegi, podnoszenie ciężarów, karate tradycyjne, karate shotokan, karting i kręglarstwo klasyczne.

Wszystkim nagrodzonym gratuluję uzyskania wysokich wyników na arenie krajowej i międzynarodowej oraz życzę w dalszym ciągu pasji, siły i odwagi do podejmowania kolejnych sportowych wyzwań. Zdobywajcie kolejne medale i z zaangażowaniem uprawiajcie wybrane przez siebie dyscypliny sportowe, godnie reprezentując naszą małą kaszubską Ojczyznę – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Warto również wspomnieć, że Powiat Wejherowski od lat aktywnie wspiera drużyny sportowe działające na terenie powiatu. W marcu w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się podpisanie umów promocyjnych z dziewięcioma klubami i stowarzyszeniami sportowymi z terenu powiatu wejherowskiego na pierwsze półrocze.

Nagrodzeni trenerzy: Mykola Maistruk – pływanie, Piotr Netter – triathlon (Uczniowski Klub Sportowy „Tri-Team” Rumia), Krystyna Gelo –  lekkoatletyka (Klub Sportowy „Wejher”), Mirosław Ellwart – karate tradycyjne (Karate Klub Wejherowo), Tomasz Hirsz, Rafał Karcz – kickboxing (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe), Marek Gorlikowski – radiojachting (PZS nr 4 Wejherowo), Tadeusz Pepliński, Maciej Szymański – lekkoatletyka (Rumski Klub Sportowy), Marcin Gabryś – podnoszenie ciężarów (Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”), Rafał Rutkowski – judo (Uczniowski Klub Sportowy „Simba” Reda), Michał Muklewicz – bilard (Klub Sportowy „Green Club” Gdańsk), Kordian Zabrocki – koszykówka (Uczniowski Klub Sportowy „Basket-Ósemka” Wejherowo), Andrzej Kostun i Rafał Brodecki – karate (Klub Sportowy Karate „Sakura” Rumia).

Nagrodzeni sportowcy: Sandra Lieske,  Dominika Szatkowska – karate shotokan (KS „Gokken”), Lena Jachimek – badminton (KS AZF AWF Katowice), Dominik Bielawa, Anna Bielawa – pływanie (Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki Wrocław), Karolina Szalast – pływanie/triathlon, Radosław Kryś – triathlon, Szymon Rosada – pływanie, Yehor Maistruk – pływanie (Uczniowski Klub Sportowy „Tri-Team” Rumia), Tytus Butowski – żeglarstwo (KS AZS-AWFiS Gdańsk), Aleksandra Lesner – jazda konna (Klub Jeździecki „Pegaz” Reda), Norbert Czerwionka – lekkoatletyka (Klub Sportowy „Wejher”), Kinga Wiśniewska, Karolina Witbrodt, Adam Czoska, Jakub Czoska, Anna Wypych, Małgorzata Cyman, Mateusz Cyman, Agnieszka Modrzejewska, Milena Wiśniewska-Hintzke – karate tradycyjne (Karate Klub Wejherowo), Patrycja Gajewska, Oliwia Bielska, Emilia Kusy – lekkoatletyka (Sopocki Klub Lekkoatletyczny), Zuzanna Karbarczyk, Paulina Stenka, Żaneta Stenka – kickboxing (Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne Luzino), Błażej Dąbrowski, Kacper Konkol, Marcin Osuch, Igor Pawłowicz, Błażej Pawłowicz, Grzegorz Borski – radiojachting (PZS nr 4 Wejherowo), Marta Klimek – podnoszenie ciężarów (Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”), Michał Czapiński – biegi (niezrzeszony), Tomasz Uschler – kręglarstwo klasyczne (Pomorski Okręgowy Związek Kręglarski Gdańsk), Michał Tatarynowicz, Patryk Siwa – kickboxing (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe), Wiktoria Nowak, Wiktoria Szymańska, Małgorzata Kirszling, Agnieszka Lubomirska, Bartosz Żywicki, Kamil Bronk, Krzysztof Małachowski – karate (Klub Sportowy Karate „Sakura” Rumia), Szymon Nowicki, Cezary Zabrocki – koszykówka (Stowarzyszenie Gdyńska Akademia Koszykówki), Maciej Kos – tenis (Klub Tenisowy „Gat” Gdańsk), Ziemowit Werra – karting (ZSO Szkoła Podstawowa nr 9 Rumia), Alicja Kreft – pływanie (Uczniowski Klub Sportowy „Delfin” Władysławowo) i Anna Ławrukajtis – lekkoatletyka (California Baptist Uniwersity).