sobota, 27 kwietnia 2024 r.

imieniny:Sergiusza, Teofila, Zyty

Duchowni i samorządowcy zagrali w szczytnym celu

Powiat Wejherowski uczcił 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W ramach obchodów odprawiona została uroczysta msza święta. Wydarzenie tradycyjnie zwieńczył mecz charytatywny księża – samorządowcy, podczas którego odbyła się zbiórka  pieniędzy na leczenie chorej Asi.

Już po raz szósty na stadionie Gryfa Wejherowo rozegrany został mecz charytatywny piłki nożnej połączony z festynem rodzinnym.  Na boisku spotkały się dwie wyjątkowe drużyny: księża i samorządowcy z powiatu wejherowskiego, którzy zagrali w szczytnym celu.

Z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja tradycyjnie spotykamy się na Wzgórzu Wolności, aby wspólnie świętować i kibicować drużynom podczas meczu, który został zorganizowany, aby wesprzeć akcję zbiórki datków dla chorej Asi, która ma porażenie mózgowe, jest niedosłysząca i potrzebuje pomocy – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: pokaz umiejętności Jana Tatarowicza – zwycięzcy programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska, ekspozycja sprzętu straży pożarnej i służb mundurowych, jazda na kucyku, dmuchańce, fotobudka oraz stoiska gastronomiczne.

Podczas meczu charytatywnego dla Asi udało się zebrać blisko 8 tysięcy złotych. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na leczenie chorej dziewczynki.

Organizatorem obchodów była Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie ks. Andrzej Nowak. W organizację wydarzenia zaangażowany był także Rafał Szlas radny Miasta Wejherowa. Mecz Honorowym Patronatem objął Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda.

W południe w parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.