niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bogny, Walerii, Witalisa

Skarbnik Powiatu Wejherowskiego nagrodzony

Skarbnik Powiatu Wejherowskiego zajęła drugie miejsce w rankingu „Perły Samorządu” 2023, który przygotowany został przez Dziennik Gazeta Prawna. W plebiscycie brane były pod uwagę m.in. wyniki finansowe samorządu połączone z innowacyjnością oraz otwarciem dla mieszkańców.

W Gdyni odbył się XI Kongres „Perły Samorządu” 2023 podczas którego rozmawiano m.in. o sprawach fundamentalnych – dochodach własnych samorządów, dotacjach i subwencjach oraz funduszach europejskich czy sytuacji w oświacie. Nie zabrakło również zagadnień związanych z energetyką oraz tematów poświęconych współpracy z przedsiębiorcami i inwestorami. W trakcie wydarzenia wyróżnienia odebrali przedstawiciele najlepiej zarządzanych miast, gmin i powiatów, wśród nich skarbnik Powiatu Wejherowskiego – Joanna Wojciechowska.

Nagroda jest potwierdzeniem, że nasze finanse są dobrze zarządzane, że dbamy o publiczne pieniądze oraz że realizujemy inwestycje uwzględniając potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Wyróżnienia wręczono laureatom podczas gali kongresu „Perły Samorządu”, który odbył się w dniach 1-2 czerwca w  Muzeum Miasta Gdyni.

„Perły Samorządu” to bezpłatny ranking opierający się na obiektywnych wskaźnikach, przygotowany przez Dziennik Gazeta Prawna. Tytuł „Skarbnik Samorządu” przyznawany jest od 2018 r. i jest uhonorowaniem osób, które na co dzień zarządzają budżetem i finansami jednostek samorządu terytorialnego. Nad jego przebiegiem czuwa Kapituła Rankingu, złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.