niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bogny, Walerii, Witalisa

Doceniono organizacje pozarządowe z powiatu

Po raz drugi Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego wręczyła nagrody w konkursie „Róża Północy”. W ten sposób uhonorowano najbardziej aktywne stowarzyszenia i osoby, które działają na rzecz społeczności lokalnej.

W Parku Miejskim w Wejherowie przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbył się festyn połączony
z wręczeniem nagród wyróżniającym się organizacjom pozarządowym z terenu powiatu wejherowskiego.

Organizacje pozarządowe pełnią ważną rolę w życiu lokalnej wspólnoty. Integrują mieszkańców, sprzyjają budowaniu więzi społecznych oraz realizują wartościowe projekty edukacyjne, kulturalne, sportowe czy zdrowotne, których adresatami są seniorzy, młodzież oraz rodziny z dziećmi – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

„Różę Północy” otrzymała: Maria Nowak – założycielka Stowarzyszenia Amazonek z Wejherowa, Krzysztof Zdunkowski – założyciel i prezes Stowarzyszenia Pułk Czarnieckiego z Wejherowa, Zespół Śpiewaczy Św. Cecylii z Rumi, 25. Wejherowska Drużyna Harcerzy „Spartanie” im. hm. Pawła Szefki oraz ZKP Oddział w Wejherowie.

Głównymi celami konkursu jest uhonorowanie szczególnie wyróżniających się organizacji pozarządowych oraz osób szczególnie zaangażowanych w rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wzmacnianie wizerunku organizacji pozarządowych, promowanie dobrych praktyk i współpracy międzysektorowej oraz poszerzenie aktywności społeczności lokalnej.

Na terenie powiatu wejherowskiego zarejestrowanych jest 527 stowarzyszeń i 98 fundacji, których głównym celem jest realizacja zadań m.in. w obszarze pomocy społecznej, niepełnosprawności, kultury fizycznej, sportu, turystyki oraz edukacji.