czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

imieniny:Jarosława, Marka, Wiki

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1463G ul. Obwodowej w Redzie na odcinku od Kanału Łyskiego do ul. Łąkowej”

Flaga Polski   Fundusz Dróg Samorządowych Godło Polski

Całkowity koszt inwestycji:  2 061 070,36 zł

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych: 1 012 928,00 zł

Cel projektu:

Poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Plan projektu:

Zakres zadania inwestycyjnego obejmuje przebudowę ul. Obwodowej na odcinku od Kanału Łyskiego do ulicy Łąkowej w Redzie. W zakres robót budowlanych wchodzi przebudowa jezdni na długości ok. 614 m, w tym przebudowa ul. Obwodowej z ul. Olimpijską i Rolniczą na skrzyżowanie typu "małe rondo" o średnicy zewnętrznej 22 m, wyspą centralną o promieniu 1,5 m, pierścieniem wewnętrznym o szerokości 3,5 m i promieniem zewnętrznym ronda 11 m (szerokość jezdni na pierścieniu 6 m). Szerokość jezdni zjazdowych na ul. Olimpijskiej i Rolniczej to 6 m. Na przebudowywanym odc. ulicy zachowana zostanie istniejąca szerokość jezdni, która wynosi 7 m. Nawierzchnię jezdni projektuje się z mieszanki mineralno- asfaltowej SMA na podbudowie z kruszywa łamanego w miejscach nowej projektowanej podbudowy w rejonie projektowanego ronda. Na odcinkach jezdni przebiegających po istniejącym śladzie zostanie ułożona warstwa wyrównawcza, wiążąca z mieszanek mineralno- asfaltowych, a warstwa ścieralna z mieszanki mineralno- asfaltowej SMA. W rejonie skrzyżowania typu „małe ronda" zlokalizowane są obustronne przystanki autobusowe, które zostaną przebudowane i otrzymają nową geometrię. Na długości przebudowywanego odcinka ul. Obwodowej przebudowane zostaną cztery zjazdy. Wody opadowe zostaną odprowadzone poprzez przebudowę przyłączy do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.

Harmonogram prac:

roboty rozbiórkowe