piątek, 26 kwietnia 2024 r.

imieniny:Marii, Marzeny, Ryszarda

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1471G ul. Pomorskiej w Rumi na odcinku od Ronda Unii Europejskiej do Ronda Rotmistrza Pileckiego”

Flaga Polski   Fundusz Dróg Samorządowych Godło Polski

Całkowity koszt inwestycji:  3 547 898,49 zł

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych: 1 754 235,00 zł

Cel projektu:

Poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Plan projektu:

W zakres projektu wchodzi sfrezowanie starej, zniszczonej nawierzchni drogowej i wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych: warstwy wzmacniającej z geokompozytu oraz warstwy wyrównawczej i ścieralnej z mastyksu grysowego SMA. Ponadto planowane zadanie obejmuje wymianę nawierzchni zatok autobusowych na konstrukcje sztywne, wymianę i regulację krawężników, włazów studni, kanalizacji deszczowej, wpustów deszczowych i innych elementów infrastruktury w nawierzchni jezdni. Projekt obejmuje również budowę chodnika z kostki betonowej, ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej oraz zieleni.

Harmonogram prac:

roboty przygotowawcze i rozbiórkowe