czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Spotkanie sprawozdawczo-wdrożeniowe na temat organizacji Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego w jednostkach oświatowych powiatu wejherowskiego w dniu 27.04.2017 r.

Spotkanie odbyło się 27 kwietnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Celem spotkania było przedstawienie bilansu dotychczasowych działań sieci doradców edukacyjno-zawodowych, przedstawienie wyników ankiet przeprowadzonych wśród uczniów ostatnich klas szkół zawodowych oraz technikum, poznanie potrzeb i opinii młodzieży o doradztwie edukacyjno-zawodowym, a także prezentacja projektów Wewnątrzszkolnych Systemów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Katarzyna Biełuszko przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego z Departamentu Edukacji i Sportu, Pani Barbara Szymańska wojewódzki konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Pan Ludwik Zegzuła Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Wejherowskiego, Pani Krystyna Redlicka dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wejherowskiego, przedstawicielka Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego oraz szkolni doradcy edukacyjno-zawodowi.

Powiatowy koordynator sieci doradców edukacyjno-zawodowych Pani Karolina Pobłocka zaprezentowała bilans dotychczasowych działań sieci, inicjatywy sieci na przyszłość oraz wyniki badań, przeprowadzonych wśród uczniów klas III szkół zawodowych oraz IV technikum na przełomie października/listopada 2016r.

Przedstawicielka Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego przedstawiła oczekiwania uczniów względem doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Projekt Wewnątrzszkolnych Systemów Doradztwa Edukacyjno-Zawodowych zaprezentował Pan Marcin Kaszyński, doradca edukacyjno-zawodowy z Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie oraz Pani Dagmara Wijas, doradca edukacyjno-zawodowy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
im. Edmunda Roszczynialskiego w Wejherowie.

Spotkanie było okazją do wymiany poglądów przedstawicieli różnych instytucji zewnętrznych, a także wysnucia wniosków do dalszej pracy doradców edukacyjno-zawodowych na przyszłość.