czwartek, 25 lipca 2024 r.

imieniny:Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

21°

Zdjęcia

Zdjęcia

Powiat Wejherowski pozyskał 100 tys. zł z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na terenie naszego kraju stanu epidemii.

Podejmując ofertę Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie wsparcia zdalnego nauczania w czasie epidemii Starostwo Powiatowe w Wejherowie w pierwszym możliwym terminie 2 kwietnia 2020 r. złożyło wniosek o grant w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła” w maksymalnej możliwej kwocie dofinansowania 100.000 zł.

Nie czekając na rozpatrzenie wniosku, dokonano niezwłocznie rozpoznania potrzeb szkół w przedmiotowym zakresie ilościowym i jakościowym. Na tej podstawie zdefiniowano potrzebę zakupu sprzętu wyższej jakości, zdatnego do obsługi wyższej klasy oprogramowania i w dniu 4 kwietnia 2020 r. zakupiono 28 zestawów komputerów przenośnych ze sterownikami bezprzewodowymi.

Po wymaganym oznakowaniu sprzętu i zainstalowaniu niezbędnego oprogramowania komputery zostały przekazane szkołom i placówkom oświatowo-wychowawczym prowadzonym przez Powiat Wejherowski, skąd udostępnione zostały najbardziej potrzebującym uczniom z powiatowych szkół ponadpodstawowych.

Jak informuje Starosta Wejherowski dr Gabriela Lisius – czasowe zamknięcie placówek oświatowych z powodu zagrożenia epidemiologicznego wymusiło nowe standardy nauczania. Od 25 marca 2020 roku do odwołania szkoły mają obowiązek prowadzenia zdalnej edukacji. Udzielając maksymalnego wsparcia uczniom i nauczycielom nasze szkoły niezwłocznie użyczyły sprzęt komputerowy wszystkim potrzebującym uczniom i nauczycielom. Teraz dzięki pozyskanym środkom kupiliśmy dodatkowo nowoczesne laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem, które udostępniamy kolejnym najbardziej potrzebującym uczniom z powiatowych szkół w Rumi, Redzie i Wejherowie, w celu podniesienia jakości realizowanego procesu zdalnego nauczania.

Po ponownym otwarciu szkół wypożyczone młodzieży laptopy wrócą do placówek edukacyjnych, w których będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna.

Program „Zdalna Szkoła” umożliwił jednostkom samorządu terytorialnego ubieganie się o dofinansowanie na zakup laptopów, komputerów, tabletów oraz oprogramowania i Internetu do realizacji zdalnego kształcenia. Ministerstwo Cyfryzacji na ten cel przeznaczyło w całym kraju 186 mln zł.

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności