poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

imieniny:Hugona, Piotra, Roberty

Budowa kompleksu klasopracowni przy Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

Nazwa zadania:       Budowa kompleksu klasopracowni przy Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

Dofinansowanie:     23 800 000 zł

Program:                RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH - Edycja 8

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 23 800 000,00 zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie inwestycyjne: Budowa kompleksu klasopracowni przy Powiatowym Zespole Szkół w Redzie.

Budowa kompleksu 20 klasopracowni przy Powiatowym Zespole Szkół w Redzie.

Projektowany budynek szkoły zawiera 20 sal lekcyjnych do przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących, w tym 6 sal z możliwością podzielenia ścianami
mobilnymi przestrzeni do lekcji w grupach oraz lokale użytkowe tj. biura, gabinety pedagoga, psychologa i doradcy zawodowego, gabinety pielęgniarki oraz stomatologa, pomieszczenia wspomagające, bibliotekę multimedialną, pokój nauczycielski.

Nad budynkiem zaprojektowanodach płaski, częściowo z nawierzchnią zieloną jako zielone laboratorium, szklarnią 16 m2 i pasieką miejską oraz na pozostałej części instalację fotowoltaiczne. W obrębie zabudowy zaplanowano zbiornik retencyjny na wody opadowe, którego zawartość będzie zagospodarowana w obrębie nasadzeń roślin.
Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie ok. 3,2 tys. m2.