poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

imieniny:Hugona, Piotra, Roberty

Modernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie

Nazwa zadania:      Modernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie

Dofinansowanie:   514 930,00

Program:    RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH – Edycja 8

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 514 930,00 zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie inwestycyjne: Modernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie.

Budynek szkoły stanowi zabytkową kamienice z końca XIX wieku przy ul. Dworcowej 5 w Wejherowie. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie ochrony konstrukcji budynku przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych poprzez wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic oraz zapewnienie ochrony przeciwpożarowej w budynku jak i osób w nim przebywających i mienia, poprzez zastosowanie systemu instalacji przeciwpożarowej.