wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Nazwa zadania:      Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w zabytkowym pałacu Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Dofinansowanie:     1 000 000 zł

Program:               RZĄDOWY PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW – Edycja 2

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 1 000 000 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na zadanie inwestycyjne: Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w zabytkowym pałacu Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Strategicznym celem projektu jest zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku dziedzictwa kulturowego pomorza i Kaszub. Bez zatrzymania postępującego zużycia fizycznej tkanki obiektu nie jest możliwe jego użytkowanie w kolejnych dziesięcioleciach. Muzeum jest jedynym takim wielofunkcyjnym obiektem w północnej części kraju, które gromadzi, opracowuje i udostępnia historię, piśmiennictwa Kaszub i Pomorza.

Planowane prace konserwatorskie spowodują również wzrost atrakcyjności turystycznej regionu i podniosą jego wartość, przyczyniając się do zachowania tego zabytku.